بررسی کتاب Building Microservices with Go

سلام دوستان، من امروز فرصت کردم یه نگاه اجمالی به کتاب Building Microservices with Go داشته باشم. که سعی می‌کنم خیلی خلاصه و کوتاه نظرم رو در موردش بگم.

کتاب عنوان قشنگ و جذابی داره!
یعنی سعی کرده با عنوان « Building Microservices with Go: Develop seamless, efficient, and robust microservices with Go» مخاطبین خیلی زیادی رو به خودش جذب کنه.

همچنین سرفصل‌هایی که کتاب پوشش داده، سرفصل‌های متنوع، کاربردی و مهمی هستند. اما وقتی در مورد هر فصل بخوای مطالعه داشته باشی، می‌بینی که خیلی سطحی خیلی از عناوین رو توضیح داده.

کلا اگه reviewهای سایت آمازون رو هم در موردش مطالعه کنید، متوجه خواهید شد که کتاب صرفا سعی کرده با استفاده از عناوین جذاب، و پوشش دادن عنوانی به یک حجم قابل توجه از چالش‌های مرتبط با دنیای microserviceها صرفا فروش خوبی رو تجربه کنه.

نکته مهم دیگه اینه که همانطور که در یکی از reviewهای آمازون هم بهش اشاره شده، واقعا خیلی محتوای کمی در مورد گولنگ در این کتاب نوشته شده، در اکثر موارد صرفا به یک سری کد گولنگ به عنوان مثال اکتفا شده.

نمره من از ۵: ۲
این ۲ رو هم به دو دلیل بهش دادم، یک اینکه در حد مطالعه referenceوار برای آشنایی کلی با مفاهیم ممکنه مفید باشه. دوم اینکه برای برخی‌هاش سعی کرده یه سری کد و مثال ذکر کنه.

در کل پیشنهاد می‌کنم خیلی تیتروار عناوین‌ش رو نگاه کنید و به عنوان یه مرجع در نظرش بگیرید صرفا جهت آشنایی، مثلا اگه عبارت RPC-over-HTTP رو می‌خواستید بیشتر در موردش بدونید، شاید توضیحات این کتاب بهتون کمک کنه.

7 پسندیده