درباره گو ماژول بیشتر بدانید

سه تا پست درباره گو ماژول نوشتم. اینجا هم قرار میدم اگه نقدی بود یا مشکلی داشت حتما بهم بگید درستش میکنم.

1 پسندیده

درود میلاد جان،
سپاس از اشتراک مطالب، چه خوب شد مطرح کردی،
در ارتباط با بخش اول، مطالب خوبی گفتی، اینجا رو ببین:

برای ما برنامه نویس ها میتونیم بگیم هر رپوزیتوری که ایجاد کردیم یعنی اینکه یک پروژه ایجاد کردیم.

این تعریف بنظرم درست نیست، پروژه، مجموعه‌ای از «نقشه‌های راه هدفمند، دارای نقاط شروع و پایان زمانی، به همراه تسک‌های ازپیش‌تعریف شده، جهت ملاقات با اهداف‌ش هست.»
ازنظر من، ریپازیتوری، صرفاً یک محل نگهداری اطلاعات (کدها و …) هست که قابلیت، کنترل ورژن و مشارکت در توسعه رو فراهم می‌کنه. شاید تعریف زمان شروع- زمان پایان-کنترل هزینه و موارد دیگه‌ای که در تعریف پروژه هست، لزوماً ارتباطی به نگهداری و کنترل ورژن کد، نداشته باشه …
ارادتمند

1 پسندیده

ممنون علیرضا جان همینطور که گفتم تعاریف زیادی نسبت به این موضوع وجود داره ولی از دید من حتی نوشتن یک readme هم ممکنه خودش یه پروژه باشه.
شما نگاه دقیق تری نسبت به تعریف پروژه داری و کاملا باهات موافق هم هستم. هرچند فکر میکنم تو از دید سازمانی بهش نگاه میکنی ولی از دید سازمانی من بهش نگاه نمیکنم، فرضا من در یک روز تصمیم میگیرم یه کتابخونه بنویسیم که شاید ۱ ساعت وقتم رو بگیره براش برنامه نچیدم زمان شروع و پایانی هم براش در نظر نگرفتم ولی کماکان تعریف و نوشتن این کتابخونه برای من خودش یک پروژه است.

مگه اینکه رپوزیتوری خالی باشه که اون موقع معنی نمیده.

1 پسندیده

thanks my issue has been fixed.